OZON MUCİZESİ

Oksijen: O2, Ozon: O3

Arıtıcı, süzücü, dengeleyici bir molekül

Ozon tabiatın kendisini temizlemek için kullandığı bir dezenfektandır. Ozon tabakası dünyanın maruz kalabileceği ultraviyole ve radyasyon gibi zararlı yayılımların filtre edilmesini sağlayan optik bir süzgeçtir. Biyolojik reaksiyonlarda türlerin dengeli olarak varlığını devam ettiren bir faktördür.

Bulutlarda biriken statik elektriğin toprağa ya da diğer bulutlar üzerine deşarjı esnasında ortaya çıkan arkla oluşur. Yıldırımlı havalarda yer seviyesinde yüksek miktarlarda oluşan ozon, tüm canlılar için en kıymetli ve nadir bir yaşamsal değer üretmektedir.

Serbest halde depolanamayan ozon, kararsız yapıda, ilk şekline yani oksijene dönmek ister.

Her şeye rağmen depolamak için yıllarca çalıştık. Ne büyük şans ki; tabiatın başka bir mucizesi olan zeytinyağı içerisinde korumak mümkün oldu. Zeytinyağında bulunan oleik asit molekülleri arasına onu hapsettik. Hem de yıllarca bozulmadan, zayıflamadan, kaybolmadan kalacak şekilde. Zeytinyağı ise cilde ve alt katmanlarına kolaylıkla emilen, dokunduğu her yere şifa veren tılsımlı bir gençlik iksiri.

Dıştan içe, yüzeyden derinlere doğru hücre, doku ve kaslarınız oksijene doysun

Biyolojik varlığımız karbon ve hidrojen içeren maddelerin hücre içerisinde yanmasına dayanan bir prensiple enerji sağlamaktadır. Yanma ise oksijen gerektirir. Olumsuz yaşam koşullarının neden olduğu oksijen ve diğer gerekli maddelerin hücrelere taşınması yavaşladıkça hücrelerimiz yaşlanırlar.

Özellikle cildimiz vücudumuzun en dıştaki kısmı olduğundan kan dolaşımının da en zayıf etki alanındadır. Yüzeye yaklaştıkça narin hale gelen kılcal damarlar, vücudun olumsuz şartlara karşı en dirençsiz kısmıdır. Taşıma yavaşladıkça en hayati madde olan oksijen yetersiz kalır ve hücreler nefes alamayınca yaşlanırlar veya hastalanırlar, mikropların üremesine uygun hale gelirler.

Geçici sürelerle dışarıdan yapılan ozon takviyesi bu yavaşlayan hücrelerin oksijene doymasını sağlayarak, canlanmalarına yardımcı olur. Bu süre zarfında kendilerini tamir etmeye, yenilemeye başlarlar. Yenilenme sonunda bozucu faktörlerin seviyesine bağlı olarak uzun müddet sağlıklı şekilde yaşamlarını sürdürebilirler.

Ozonlanmış yağlardan yararlanılan alanlar

Şeker hastalarında sebepsiz oluşan yaraların iyileşme süreçlerini hızlandırmaktadır. Eklem romatizması, kas yırtılması, kas gerilmesi gibi ağrılı hastalıklara sebep olan iltihapların iyileştirilmesinde.

Güneş yanıkları, cilt lekeleri, sivilce izleri, kırışıklıklar, cilt sarkmaları, sedef hastalığı, ürtiker, melanin yapı bozukluğu, ciltte renk farklılıkları ve cildin yenilenmesine ihtiyaç duyan her tip cilt hastalığı.

Yaşlanmaya bağlı hücre yenilenmesinin azalması durumunda, ciltte oluşan yaraların daha geç iyileştiği durumlarda, yaşlanmanın etkilerini azaltmaktadır.

Oksijen seviyesinin azalmasına bağlı olarak hücre metabolizmasının yavaşlamasında hızlandırıcı ve düzenleyici etki yapmaktadır.

Selülit, doğum çatlakları, sarkmaların azaltılmasında yardımcı olur.

Zararlı alerjen ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Çürüklere neden olan bakterilerin öldürülmesinde, diş eti iltihabı gibi durumlarda iltihabı kurutmaya yardım eder.